Značková kosmetika AVON - dodání až do domu
24.červenec 2024

kurzy měn (ČNB):

1EUR25,235 Kč
1USD23,185 Kč
1GBP29,971 Kč
1CHF26,092 Kč


TOPlist

často kladené otázky

OSVOBOZENI OD DOVOZNIHO CLA PRO FYZICKE OSOBY...
Vzhledem k castym dotazum na tema osvobozeni od cla pri dovozu zbozi fyzickou osobou ci osvobozeni zasilek mezi fyzickymi osobami, jsme na do teto sekce pridali moznost stazeni souboru obsahujici vsechny moznosti tothoto sovobozeni. Stahujte zde - "osvobození od cla"

JAK POUKÁZAT ZBOŽÍ V REŽIMU TRANZIT NAPŘ. DO CHORVATSKA ČI SLOVINSKA?
Můžete využít služeb naší společnosti, která Vám vystaví tranzitní doklad na vstupní hranice těchto států a cestou partnerských firem zařídí vystavení dokladů do uvedených států. Platí pro Chorvatsko, do Slovinska není tranzit třeba, protože Slovinsko je členem EU.

JAK DOSÁHNOUT ODDÁLENÍ PLACENÍ CELNÍHO DLUHU?
Možností je několik, jednak na základě celního zákona požádat daný celní úřad o odklad platby celního dluhu, případně o povolení splátek, nebo opět využít tzv. zjednodušených postupů - tj. schváleného příjemce a volný oběh po tranzitu, v takovém případě budete celní dluh platit najednou za období schválené celním úřadem, většinou za 14 nebo 30 dnů.

JAKÉ JSOU PŘEDEPSANÉ DOKLADY K DOLOŽENÍ PREFERENČNÍHO PŮVODU ZBOŽÍ?
Např. ze třetích zemí (mimoEU), ESVO a CEFTA se preferenční původ dokládá předepsaným způsobem, tedy řádně vyplněným dokladem EUR.1 potvrzeným v zemi odeslání zboží. U zásilek s nižší hodnotou (obecně do 6.000,- EUR) postačí předepsané prohlášení vývozce - pozor má přesně stanovenou formu. Pokud má tento vývozce statut tzv. schváleného vývozce, může předepsané prohlášení použít i pro zásilky s vyšší hodnotou.

MŮŽE BÝT PREFERENČNÍ PŮVOD PŘIZNÁN DODATEČNĚ?
Ano. Pokud předložíte předepsaný doklad dodatečně. Žádost musí být podána předepsanou formou u celního úřadu, kde bylo zboží propuštěno do volného oběhu, ve lhůtě 3 let ode dne dovozu. Doklad o preferenčním původu má platnost 4 měsíce od jeho vystavení.

JE MOŽNO SOFTWARE DOVÁŽET BEZ PLACENÍ CLA?
Ano, ale ne vždy. Pokud je cena software na faktuře odlišena od ceny nosiče a tímto nosičem nejsou integrované obvody, polovodiče a podobná zařízení či výrobky a prodej není vázán tzv. podmínkou prodeje, je to skutečně možné. V každém případě doporučujeme takovýto dovoz předem konzultovat s odbornými pracovišti naší firmy a každý případ řešit individuálně předem.